Konferencja: Ochrona środowiska w praktyce w świetle aktualnych przepisów prawnych

Targi POL-ECO-SYSTEM, Poznań 23-25 października 2018 r.

Targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, prezentujące zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi.

Targi POL-ECO-SYSTEM kierowane są do samorządów i administracji publicznej, dysponentów funduszy, firm działających w zakresie gospodarki komunalnej, przedstawicieli sektora wodno-ściekowego, energetyki i ciepłownictwa, przedsiębiorstw i inwestorów z branży OZE, budownictwa, instytutów naukowo-badawczych, parków naukowo-technologicznych, firm doradczych, instalatorów, projektantów, architektów, zakładów przemysłowych, rolników i leśników, uczelni wyższych oraz wielu innych.

Targi POL-ECO-SYSTEM to również połączenie środowiska biznesowego i edukacyjnego, bowiem tylko rozsądne zachowania ekologiczne powinny stanowić istotę codziennych działań, zarówno w życiu każdego człowieka, jak i podczas prowadzenia firmy. Organizatorom zależy, aby propagować dobre praktyki i poprzez współpracę z liderami z dziedziny ekologii, ochrony środowiska i usług komunalnych oraz znanymi markami, aby stworzyć przestrzeń interaktywno-edukacyjną, która byłaby inspiracją do wprowadzenia prośrodowiskowych zmian w wielu dziedzinach życia.

Konferencja: Ochrona środowiska w praktyce w świetle aktualnych przepisów prawnych

Główna Sekcja Gospodarki Odpadami PZITS zaprasza na: V Konferencję „Ochrona środowiska w praktyce w świetle aktualnych przepisów prawnych” — Targi POL-ECO-SYSTEM Poznań 24.10.2018 r. Pawilon 7, antresola, Salka E., godz.: 10.00-11.30.

Temat 1:
Ocena oddziaływań na środowisko dla przedsięwzięć związanych z eksploatacją instalacji do przetwarzania odpadów (unieszkodliwianie, odzysk)
Prelegent:
dr inż. Teresa Kubiak
— wieloletni pracownik branży przemysłu ciężkiego z doświadczeniem praktycznym i teoretycznym w dziedzinie ochrony środowiska, głównie gospodarki odpadami. Autor publikacji w dziedzinie gospodarki odpadami. Rzeczoznawca PZITS w specjalności: unieszkodliwianie odpadów w zakresie prac badawczo-studialnych.

Temat 2:
Przeciwdziałanie poważnym awariom (z uwzględnieniem SZWO, F-gazów i REACH) oraz opłaty za korzystanie ze środowiska w świetle aktualnych przepisów prawnych
Prelegent:
mgr inż. Barbara Horodecka-Kurzawa
— wieloletni pracownik administracji rządowej z doświadczeniem teoretycznym i praktycznym, m.in. w zakresie zapobiegania poważnym awariom, uczestnik postępowań w licznych zaistniałych awariach. Posiada certyfikaty krajowe i międzynarodowe. Rzeczoznawca PZITS w specjalnościach: ochrona wód, ochrona powietrza atmosferycznego i gospodarce odpadami.

Temat 3:
Gospodarka odpadami komunalnymi po kluczowych zmianach aktów prawnych i wprowadzeniu nowego systemu — spojrzenie praktyka
Prelegent:
mgr Anna Karlik-Maćkowiak
— wieloletni pracownik administracji rządowej z doświadczeniem w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Prezes Zarządu w spółce komunlanej. Ekspert Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Współpracownik w zakresie utworzenia procedur oraz Oddziału Kontroli dla Związku Międzygminnego „Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej” w latach 2014 -2015. Obecnie Doradca ds. gospodarki odpadami i ochrony środowiska w Kancelarii Prawnej.