V edycja międzynarodowej konferencji Stormwater Poland 2021

Serdecznie zapraszamy Państwa na V edycję międzynarodowej konferencji Stormwater Poland, która odbędzie się w Katowicach w dniach 21-23 czerwca 2021 roku.

W pierwszym dniu konferencyjnym (22 czerwca), którego otwarcia dokona pan Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka, będziemy rozmawiać o „Miastach z Klimatem”, „Śląskiej retencji” i „Odwodnieniach komunikacyjnych. W drugim dniu (23 czerwca) planujemy sesję „Inteligentna eksploatacja” oraz „Debatę o przyszłości”. Podsumowaniem konferencji będzie „Debata o przyszłości”. Mamy nadzieję podczas tej debaty wzorem lat uprzednich sformułować konkretne zadania do zrealizowania na progu 2021.

Na konferencjach Stormwater Poland nie chcemy się tylko spotykać, ale krok po kroku zmieniać świat, tak by deszczówka uznawana była za cenny zasób, a nie zagrożenie. Warto zwrócić uwagę, że retencja stała się tematem istotnym w kampanii wyborczej w wyborach na prezydenta Polski. Coraz częściej gości ten temat w dyskursach polityków, a Unia Europejska swoją wizję przyszłości przeorientowuje na „Nowy Zielony Ład” i walkę ze skutkami zmian klimatycznych. Czeka nas niezwykle intensywny okres wychodzenia z pandemii, w którym znaczne środki finansowe będą płynąć do Polski. Czy dobrze je wykorzystamy? Możliwość radzenie sobie z deszczówką już obecnie staje się ograniczeniem rozwoju terenów zurbanizowanych. Czy prawo wodne dobrze reguluje nasze działania wobec nadchodzących wyzwań? Czy dalszemu rozwojowi infrastruktury będzie towarzyszyło mądre zarządzanie wodami opadowymi? Chcemy dalej zmieniać świat wód opadowych współtworząc obraz przyjaznych i bezpiecznych miast w Polsce, ale możemy to zrobić tylko razem, razem z Państwem.

Mamy nadzieję, że postęp szczepień i znoszenie ograniczeń pozwoli nam spotkać się osobiście, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego. Oczywiście przewidzieliśmy także wersję „on line” – transmisję konferencji w sieci, jednak nic nie zastąpi rozmów bezpośrednich, spotkań w kuluarach, przy kawie, dialogu przy stole podczas wspólnego obiadu czy wieczornej kolacji.

Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych objęło wydarzenie Patronatem Honorowym.

Szczegółowe informacje dotyczące agendy znajdą Państwo na stronie www.stormwaterpoland.com