Webinarium: Jakie paliwo dla samochodu? 06.10.2022 r.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na webinarium organizowane przez Główną Sekcję Gazownictwa 6 października 2022 r. o godzinie 11:00 na temat:

Wyzwania, jakie podejmuje Europa powodują, że przemysł motoryzacyjny proponuje paliwa alternatywne do stosowanych tradycyjnie paliw do napędu pojazdów. Stąd pomysł na seminarium pod tytułem „Jakie paliwo dla samochodu?

W trakcie seminarium postaramy się naświetlić między innymi jakie gazowe paliwo…CNG, LNG lub LPG, czy może wodór, jest najkorzystniejsze i dla jakiego samochodu. Jednym słowem, spróbujemy porównać technologie dla napędu silników w transporcie.

Zaprezentujemy trendy europejskie dotyczące tego zagadnienia i odniesiemy się do sytuacji na rynkach paliw gazowych. Zastanowimy się nad długofalowymi skutkami agresji Rosji na Ukrainę, w tym nad tym, jak ta sytuacja zmienia nasze spojrzenie na paliwa w niedalekiej przyszłości. Porozmawiamy o tym, jakie paliwo mogłoby być najbezpieczniejszym a jakie najtańszym, o ich właściwościach, oraz o tym, które z nich i w jaki sposób można wykorzystać do zasilania środków transportu.

Przyjrzymy się technologiom otrzymywania, kwestiom dotyczącym eksploatacji i uwarunkowań środowiskowych. Zwrócimy uwagę na wskaźniki procesów technologicznych oraz odniesiemy się do paliwa gazowego w gospodarce o obiegu zamkniętym. Podzielimy się wiedzą o badaniach i doświadczeniach z eksploatacji wybranych napędów.

 

Na webinarium zostaną omówione następujące tematy:

  • CNG, LNG, LPG, H2 porównanie paliw – Grzegorz Rosłonek
  • Paliwa gazowe w zasilaniu środków transportu. Technologie otrzymywania, eksploatacja i uwarunkowania środowiskowe tych procesów – Krzysztof Biernat, PIMOT
  • Porównanie cyklu życia (istnienia) samochodu spalinowego, elektrycznego, wodorowego Wojciech Gis, ITS

Rejestracja na wydarzenie jest dostępna tutaj.

Patroni Medialni: