THALE Sp. z o.o. Sp. k.

THALE Sp. z o.o. Sp. k., właściciel marki Niczuk, to polski producent uniwersalnego systemu zamocowań rur oraz HVAC dla branży budowlano-instalacyjnej, konstrukcji wsporczych dla przemysłu ciężkiego, konstrukcji do budowy farm i instalacji fotowoltaicznych oraz urządzeń dla branży zbożowo-młynarskiej. THALE działa aktywnie na rynkach UE i światowych, gdzie sprzedaje produkty pod znaną marką Niczuk.

Firma może pochwalić się ponad 60-letnią tradycją. Od początku istnienia należy do rodziny Niczuk (100 % kapitału) i zarządzana jest przez przedstawiciela jej trzeciego pokolenia. Siedziba spółki i główny zakład produkcyjny znajdują się w Wilimowie k. Olsztyna.

THALE to firma, która przede wszystkim jest partnerem biznesowym dla swoich Klientów stawiającym na pierwszym miejscu doradztwo oraz opiekę techniczną. Dysponuje największym w Polsce biurem projektowym, które współpracuje z Klientami w Polsce i za granicą. Jego oddziały mieszczą się w Bydgoszczy, Olsztynie i Krakowie, a także na Węgrzech oraz w Rumunii.

Jesienią 2023 roku THALE zainaugurowała cykl branżowych szkoleń Skills Up. Podczas teoretycznej i praktycznej części szkolenia uczestnicy mają możliwość zapoznania się z zastosowaniami mocowań w pracach instalacyjnych. Program skierowany jest do inżynierów, projektantów, instalatorów i wykonawców. Każde szkolenie kończy się przyznaniem certyfikatu potwierdzającego uzyskaną wiedzę z zakresu zamocowań HVAC.

THALE Sp. z o. o. Sp. k. posiada zarejestrowane spółki również na Węgrzech, Słowacji, w Rumunii, Grecji oraz w krajach nadbałtyckich – na Litwie, Łotwie i w Estonii. W swoich planach firma ma wpisaną stałą ekspansję i dynamiczny rozwój na rynkach eksportowych.